Zabytki w Kaliszu

Jedziesz do Kalisza? Obowiązkowo zapoznaj się z naszym wirtualnym poradnikiem po to, abyś zyskał szereg niezbędnych informacji na temat tego, do jakich miejsc warto jest się udać, gdy decydujemy się na wycieczkę do tej ważnej miejscowości regionu wielkopolskiego. Start w dalszych fragmentach.
Na pewno wszyscy, którzy uznają się za prawdziwych miłośników sztuki i historii, powinni obejrzeć zabytkowy Ratusz kaliski, który stworzony został w neoklasycystycznym stylu, a wieki temu w stylu czysto renesansowym. Poza ratuszem, miejscem zasługującym na szczególne rozpowszechnienie jeżeli chodzi o zabytki Kalisza na pewno jest Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to kościół, który został ufundowany przez fundację arcybiskupa Jarosława Bogorii. Znajduje się on na terenie placu świętego Józefa, a dokładniej rzecz biorąc jest to w ścisłym Śródmieściu.

maglownice Łódź style="margin:auto" src="/wp-content/uploads/2020/08/75poznan-3494319_1280.jpg" />

Wraz z rokiem 1965 kościół, o którym tutaj mowa został uwzględniony w rejestrze zabytkowych obiektów. W kościele występuje mnóstwo relikwii, w tym świętego ojca Pio, jak również błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty oraz księdza Jerzego Popiełuszki, który ogłoszony został błogosławionym. Dodatkowo, kościół słynie wśród nie tylko polskich, ale ogólnie europejskich sakralnych zabytków z tego względu, że znajduje się w nim niesamowicie kosztowne dzieło sztuki, jakim jest obraz Świętej Rodziny. To przed tym malowidłem przeszło dwadzieścia lat temu modlił się żarliwie Jan Paweł II. Kościół nie stanowi jednakże jedynego obiektu, który warty jest poświęcenia większej uwagi, gdy wjeżdżamy do Kalisza. Więcej na temat kolejnych atrakcji, w dalszych artykułach.
Autor:

Zobacz stronę autora: oblicz ubezpieczenie na samochód