Poznań

Jednym z najpopularniejszych miast ulokowanych na terenie województwa wielkopolskiego jest Poznań. Stanowi on miejsce na tyle wyjątkowe, że warto wybrać się w jego zakątki chociażby raz w życiu, tym bardziej, że Poznań został już dawno temu mocno doceniony przez turystów zagranicznych, dla których to obszar geograficzny na mapie Polski przyciągający jak magnes. Co takiego charakterystycznego i wartego uwagi jest do producent przewodów zobaczenia w malowniczym mieście koziołków? Zobacz poniżej.
Nadrzędnym zabytkiem, a zarazem atrakcją regionu jakim jest Poznań – stolica Wielkopolski – okazuje się bez wątpienia Stary Rynek. Jest to punkt obowiązkowy do obejrzenia przez każdego bez wyjątku. To przepiękne miejsce, gdzie pełno jest ciekawych punktów, do jakich zalicza się kawiarnie z ogródkami letnimi rozsiane na terenie całego rynku, zabytkowe, wręcz systemy klimatyzacji historyczne kamieniczki, Ratusz oraz brukowane uliczki dodające miastu niesamowitego uroku.

W Poznaniu możesz siąść na rynku w jednym z lokali gastronomicznych, których jest tam multum i cieszyć się po prostu pięknem słonecznego dnia. Nie brak tam również artystów ulicznych, którzy niewątpliwie tworzą niebanalny nastrój i klimat jaki jest niepowtarzalny. Cudowny jest także spacer po starówce poznańskiej oraz warte polecenia odwiedzenie Muzeum Historii Miasta Poznania. Nie można będąc na wycieczce w stolicy Wielkopolski nie dotrzeć do tak zwanego Rogalowego Muzeum, gdzie znajduje się spora porcja informacji na temat nie tylko wypieków poznańskich, ale także i tamtejszej gwary oraz kultury. Obiekt ulokowany jest w rejonie Starego Rynku.
Autor:

Zobacz stronę autora: polisa oc ac