Ostrów Tumski

Wybierając się na wycieczkę w stolicę Wielkopolski, czyli do Poznania słynnego miasta koziołków, koniecznie musisz przewidzieć przynajmniej jeden dzień na to, żeby odwiedzić jedną z najciekawszych tamtejszych atrakcji nie tylko regionu czy województwa, ale ogólnie Polski, a mianowicie tytułowy Ostrów Tumski. Co takiego jest tam interesującego do zobaczenia? Sprawdź poniżej.
Wystarczy parę intensywnych godzin, aby udać się na owocną wyprawę po polisa ac Ostrowie Tumskim. Co ważne wyszczególnienia, już samo miejsce ulokowania oraz charakter naturalnych warunków środowiskowych i ukształtowania terenu jest specyficzny i przyciąga turystów. Mowa w głównej mierze o tym, że Ostrów Tumski usytuowany jest na terytorium wyspy. To miejsce znajdujące się między obszarem Warty, to jest jej szerszym ujściem, które prowadzi do głównego nurtu, a także tym najwęższym, jaki określa się Trener personalny mianem Cybiny.

Ostrów Tumski przyciąga tłumnie zwłaszcza miłośników uliczek, wąskich alejek i kamieniczek. Jest tam wiele malutkich knajpeczek, sporo restauracji jakie proponują regionalne i tradycyjne specjały kuchni poznańskiej i ogólnie rarytasy wielkopolskie, a także mikroskopijnych wręcz w swych wymiarach knajpeczek, które dodają całemu Ostrowowi Tumskiemu niezwykłego klimatu. Należy dostrzec także i jedną kwestię, a mianowicie, Ostrów to obszar geograficzny przepełniony wielorakimi zabytkami i pamiątkami historycznymi. Jest to także centrum interaktywnej nauki. Do najbardziej znamienitych a zarazem najszerzej rozpowszechnionych miejsc na terenie Ostrowa Tumskiego zalicza się zwłaszcza Bazylikę Archikatedralną Świętych Piotra i Pawła. To w niej bowiem spoczywają po dziś dzień ciała pierwszych władców historycznej Polski, a mianowicie Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego.
Autor:

Zobacz stronę autora: https://www.kei.pl/