Atrakcje Poznania

Wybierasz się do Poznania? Musisz przeczytać na wstępie nasz wirtualny poradnik, który krok po kroku pozwoli Ci przejść przez to jedno z najbardziej znamienitych miast w historii Polski, zgłębiając jednocześnie jego największe atrakcje. O czym mowa? Które miejsca naprawdę są warte zobaczenia?
Na pewno zdecydowanym numerem jeden okazuje się Rogalowe Muzeum. To miejsce z siedzibą przy ulicy Stary Rynek 41, o którego czytaj więcej wchodzi się kierując się od strony ulicy Klasztornej. Jest to miejsce, w jakim możemy dowiedzieć się wszystkiego, co możliwe na temat wypieków Marcińskich rogali, ale i nie tylko. Poza tym, muzeum jest placówką kulturową, więc dowiemy się także wiele cennych informacji z zakresu gwary poznańskiej oraz tradycji tam kultywowanych. Wejście do muzeum to granica kilkunastu złotych za pojedynczy bilet, w tym płyty drogowe jest oczywiście opcja zakupu biletu grupowego lub ulgowego.
Równie ciekawie prezentującym się miejscem w Poznaniu okazuje się tamtejsza palmiarnia. Takowych miejsc w naszym kraju nie ma zbyt wiele, a ta poznańska palmiarnia naprawdę zasługuje na odwiedzenie. W niej możemy poczuć się niemal jak w dżungli, bowiem jest tam mnóstwo różnorodnych odmian palm z wielorakich zakątków świata. Przechadzamy się po palmiarni także uliczkami, dookoła których prowadzą wielorakie gatunki drzew, krzewy, egzotyczna roślinność i tropikalne kaktusy.

Palmiarnia w Poznaniu działa od wtorku do niedzieli, więc warto pamiętać, że poniedziałek jest dniem wolnym od pracy. Cena biletu do palmiarni to normalny dziesięć złotych a ulgowy siedem złotych. Dzieciaki do lat trzech, mogą wchodzić pod opieką opiekunów z ważnymi biletami bezpłatnie.
Autor: