Na wycieczkę do Kalisza

Kalisz to miejscowość, która stanowi jedno z najbardziej wartych uwagi miejsc krajobrazowych na mapie Polski. Wyróżnia się przede wszystkim licznymi obszarami geograficznymi. Do najciekawszych zalicza się między innymi Park Przyjaźni. Jest to przeszło jedenastohektarowy obszar, który ulokowany jest w południowych fragmentach Kalisza. Cieszy się on ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców miejscowości, jak także biorąc pod uwagę turystów masowo udających się do tego skweru zieleni przy każdorazowym odwiedzaniu regionu wielkopolskiego.

Park Przyjaźni towarzyszy jako element krajobrazowy mieszkańcom od 1978 roku, kiedy to po roku intensywnych prac został zrealizowany w całości w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się dawna cegielnia nazwana Czaszki. Teren Parku Przyjaźni to nie tylko pełne zieleni przestrzenie i alejki, ale także wielki amfiteatr, dwa http://www.akademiaprawajazdy.pl place do zabaw dla najmłodszych oraz zegar słoneczny, boiska do gry w takie dyscypliny sportowe jak koszykówka i piłka nożna, a także korty tenisowe i pięć stawów, jakie są ze sobą połączone. W roku 2017 z kolei zdecydowano się na wydzielenie na terenie Parku Przyjaźni również stacji Kaliskiego Roweru Miejskiego, zatem jest to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników pieszych i rowerowych wypraw również.
Ciekawym miejscem w Kaliszu okazuje się także Most Kamienny, który stanowi klasycystyczną budowę ulokowaną przy ulicy Śródmiejskiej. Jest to most na Prośnie, który uchodzi za nadrzędny obiekt zabytkowy tego miasta. Ma żelazne poręcze oraz brukowaną nawierzchnię, zaś jego autorem był architekt Franciszek Reinstein.
Autor:

Zobacz stronę autora: jak zostać konsultantką Avon